همایش خدمتی سرکشیکان خادمان و خدمتگذاران بارگاه منور رضوی برگزار شد تاریخ بارگذاری : 1397/12/28 سه‌شنبهدر آستانه سال جدید

همایش خدمتی سرکشیکان خادمان و خدمتگذاران بارگاه منور رضوی برگزار شد

در آستانه سال جدید و به منظور هماهنگی با خادمان و خدمتگذاران بارگاه منور رضوی همایش سرکشیکان، خادمان و خدمتگذاران حرم مطهر برگزار شد.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از خبرنگار آستان نیوز، سیدخلیل منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی ظهر امروز در این همایش که با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی و جمعی از خادمان این بارگاه نورانی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات نوروزی این معاونت، اظهار کرد: این معاونت به عنوان یکی از معاونت‌های آستان قدس رضوی، عهده‌دار نظمی در خور شأن بزرگترین مجموعه زیارتی و موقوفاتی جهان تشیع و ضامن زیارتی آرام و بدون دغدغه زائران و مجاوران حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا علیه السلام است.
وی با بیان اینکه در اماکن متبرکه رضوی بیش از 140 فرآیند خدمتی شامل بهداشت، پذیرایی، انتظامات، مسائل امنیتی و ...  وجود دارد، تصریح کرد: در ایام نوروز 50 هزار خدمه و خادمیار به صورت ثابت در حرم مطهر رضوی حضور دارند تا به زائران این بارگاه منور خدمت‌رسانی کنند.
منبتی ادامه داد: برای برقراری نظم و امنیت، سهولت رفت‌وآمد و راهنمایی زائران از چند ماه پیش جلسات و تعاملات متعددی با بخش‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف صورت گرفته تا فعالیت‌ها و خدمات با هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام شود.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: با توجه به زمان تحویل سال که نزدیک به نیمه شب است، تمامی اماکن متبرکه و حریم و پارکینگ‌های زیرگذر 1و 3 به وسعت 300 هزار متر مربع مفروش خواهد شد.
تعداد بازديد: 108
 
امتیاز دهی