حرم رضوی سوگوار شهادت امام علی النقی(ع) تاریخ بارگذاری : 1397/12/19 يكشنبه

حرم رضوی سوگوار شهادت امام علی النقی(ع)

همزمان با شب شهادت امام هادی(ع)، حرم ملکوتی ثامن الائمه(ع) در عزای این امام همام رخت عزا بر تن کرده و در جای‌جای حرم مراسم عزاداری در حال برگزاری است.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز، آستان ملکوتی ثامن الحجج(ع) در شب شهادت دهمین امام شیعیان، سیاه‌پوش و آکنده از حضور زائران بی‏شماری است که در مصیبت شهادت امام و پیشوای خود ماتم‏‌زده و سوگوار، شال عزا بسته‏ و برای تسلیت به ساحت مقدس حضرت رضا(ع) به حرم رضوی مشرف شده و در صحن و سرای رضوی در حال عزاداری هستند.
قبل از غروب زائران زیادی جهت اقامه نماز جماعت و عزاداری مشرف به حرم امام رضا(ع) شده‌اند تا از برنامه‌های عزاداری حرم مطهر رضوی بهره‌مند شوند.
به‌همین مناسبت ویژه‌ برنامه‌هایی از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تدارک دیده شده که در صحن‌‏ها و اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
محوری‌ترین برنامه حرم در شب شهادت امام هادی(ع) در رواق امام خمینی(ره) با قرائت زیارت امین‌الله آغاز شد. در ویژه برنامه شب شهادت امام علی النقی(ع) حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله فرحزاد به ایراد سخنرانی و مداحان به مدیحه‌سرایی و روضه‌خوانی خواهند پرداخت.
ویژه برنامه عزاداری ویژه بانوان نیز قبل از نماز مغرب و عشاء در رواق‌ حضرت زهرا(س) برگزار شد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مراسم روز شهادت نیز ساعت 10 صبح در رواق امام خمینی(ره) دایر  است.
تعداد بازديد: 12
 
امتیاز دهی