تحویل بیش از 38 هزار شیء جامانده در حرم امام رضا(ع) به زائران تاریخ بارگذاری : 1397/11/24 چهارشنبه

تحویل بیش از 38 هزار شیء جامانده در حرم امام رضا(ع) به زائران

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: طی 9 ماه اخیر، 38 هزار و 800 شیء جامانده در حرم مطهر رضوی به صاحبان آن‌ها تحویل داده شده است.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از خبرنگار آستان نیوز، سیدخلیل منبتی با اشاره به اینکه در 9 ماه سال جاری بیش از 63 هزار و 700 شیء پیدا و بیش از 38 هزار و 800 مورد از اشیاء پیدا شده به صاحبان آن استرداد شده است، اظهار کرد: همه ساله خيل عظيم عاشقان و ارادتمندان زيارت بارگاه منور رضوي از سراسر دنیا به مشهدالرضا(ع) مشرف می‌شوند که در اثر ازدحام و تراکم جمعیت، ممکن است زائران اشیاء خود را از قبیل وجوه نقد،‌ زیورآلات،‌ ساعت، تلفن همراه، مدارک و ... را مفقود ‌کنند.
وی ادامه داد: بیش از 5 میلیارد و 159 میلیون ریال وجه نقد، 5 کیلو و 700 گرم زیورآلات، 6 هزار و 580 ساعت، 12 هزار و 70 دستگاه تلفن همراه، بیش از 15 هزار شیء با ارزش و 14 هزار و 600 مدرک طی این مدت پیدا شده که 61 درصد این اقلام به صاحبان آن¬ها استرداد شده است.
وی اضافه کرد: مسئوليت خطير نگهداري اشياء پيدا شده‌اي كه توسط زائران و خادمان بارگاه منور حضرت رضا(ع) به بخش نگهداري اشياء پيدا شده تحويل داده مي‌شود، برعهده بخش نگهداري اشياء پيدا شده است كه چيزي جز امانت داري و توفيق خدمت نيست.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی عنوان کرد: رساندن اشياء پيدا شده به صاحبان، ايجاد خشنودي و رضايتمندي زائران، دلجويي و همكاري با زائرانی كه وسايل خود را گم كرده‌اند، جلوگيري از منفعت طلبي افراد سودجو و تعیین تكليف براي اشياء پيدا شده‌اي كه يك سال شرعي از زمان پيدا شدن آنها گذشته و هنوز شخصی برای دريافت آن مراجعه نکرده است از جمله وظایفی است که بر عهده اداره امور امانات و اشیاء پیدا شده است.
تعداد بازديد: 64
 
امتیاز دهی