آمادگي کامل اماكن متبركه رضوی برای مواجهه با برف و باران تاریخ بارگذاری : 1397/11/15 دوشنبه

آمادگي کامل اماكن متبركه رضوی برای مواجهه با برف و باران

رئيس اداره خدمات عمومی آستان قدس رضوی گفت: كليه بخش‌هاي اماكن متبركه رضوی آمادگي لازم را در جهت مواجه با بارندگي‌های احتمالی دارند.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز؛ محمدرضا سبزعلی با اشاره به استقرار  25 هزار متر مربع كفپوش در صحن‌ها و دوربرگردان‌های حرم مطهر رضوی تصريح كرد: همه ساله اين كفپوش‎ها با آغاز فصل سرد از انبارها خارج و در صحن‎ها به صورت آماده نگه‎داري مي‏شوند تا در صورت لزوم سريعا مورد استفاده قرارگيرند و در پايان فصل سرما و در نيمه دوم فروردين‌ماه در صورت مساعدت هوا و با درنظرگرفتن پيش بيني هواشناسي مجدد به انبارها بازگردانده خواهد شد.
وی در ادامه گفت: اداره رفاه زائران حرم مطهر رضوي و ديگر بخش‌هاي اماكن متبركه در آغاز فصل سرما برنامه‎ريزي‌هاي لازم را در جهت هماهنگي در مواجه با بارندگي‌هاي احتمالي برف و باران انجام داده‌اند.
سبزعلی تصريح كرد: همه روزه سازمان هواشناسي استان خراسان رضوي به صورت اختصاصي گزارش سه روزه وضعيت جوي هواي مشهد و بويژه حوزه اماكن متبركه را در اختيار اين اداره قرار مي‎دهد و پس از بررسي و تصميم‎گيري اقدامات لازم به نيروهاي خدماتي ابلاغ مي‎شود.
رئیس اداره خدمات عمومی حرم مطهر رضوی تأكيد كرد: با پيش بيني بارندگي از سوي سازمان هواشناسي و اعلام ميزان آن، نسبت به برگزاري نمازهاي يوميه و مفروش کردن حرم مطهر اقدام مي‎شود و همچنين در صورت پيش‎بيني بارش برف، كليه برف‎روب‎ها به حال آماده‎باش درخواهند آمد و جهت امنیت تردد زائران مسير رفت و آمد اين عزيزان با كفپوش پوشيده خواهد شد.
وي با اشاره به همكاري درون سازماني بخش‎هاي مختلف معاونت اماكن متبركه و امور زائران آستان قدس رضوي در خدمت‌رساني هرچه بهتر به زائران حرم مطهررضوي گفت: همكاران ما در سازمان عمران حريم حرم در ابتداي فصل سرما كليه خروجي‎هاي آب را مورد بازبيني قرار مي‎دهند كه در صورت بروز هرگونه گرفتگي و يا هر نقص ديگري قبل از شروع بارندگي‎ها نسبت به رفع نقص آن اقدام نمايند. همچنين در زمان بارش برف، اداره خدمات عمومي حرم مطهررضوي با همكاري و استفاده از ميني لودرها و برف روب‏‎هاي اداره خدمات امور فني اماكن متبركه جهت رفاه حال زائران حرم امن رضوي اقدام به جمع آوري برف از صحن هاي حرم مطهر رضوي مي كنند.
تعداد بازديد: 7
 
امتیاز دهی