آیین بدرقه خدام اربعین حسینی در حرم مطهر رضوی برگزار شد تاریخ بارگذاری : 1397/7/25 چهارشنبه

آیین بدرقه خدام اربعین حسینی در حرم مطهر رضوی برگزار شد

آیین بدرقه خدام اربعین حسینی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در جوار بارگاه ثامن الحجج(ع) برگزار شد.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از خبرنگار آستان نیوز، آیین بدرقه خدام اربعین حسینی با حضور تولیت آستان قدس رضوی، جمعی از خادمان حرم امام رضا(ع)، مسئولان استان خراسان رضوی و زائران و مجاوران در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار شد.
سید خلیل منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: آیین بدرقه کاروان اربعین حسینی با حضور هزاران نفر از خدمتگزاران حماسه اربعین حسینی از دستگاه‌های مختلف در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی برگزار شد.
وی ادامه داد: آستان قدس رضوی امسال نیز مانند سال‌های گذشته چهار موکب را در شلمچه، کربلا، کاظمین و سامرا خواهد داشت و با حضور بیش از 200 خادم بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا(ع) به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی خواهند کرد.
قاسم تقی‌زاده خامسی شهردار مشهد مقدس نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: یک هزار نفر از خادمان شهرداری مشهد برای خدمت به زائران اربعین حسینی به عراق اعزام می شوند، درصد بالایی از افرادی که اعزام می شوند برای اولین بار توفیق زیارت امام حسین(ع) را پیدا کرده اند.
وی ادامه داد: در طول تاریخ حاکمان سعی داشته اند نام و یاد سیدالشهدا(ع) را از بین ببرند، اما عاشورای حسینی هم چنان پابرجاست، عزت امام حسین(ع) تا قیامت ادامه دارد.
گفتنی است، در این مراسم مهدی رسولی ذاکر اهل بیت(ع) با مرثیه سرایی در مدح سیدالشهدا شعار «حب الحسین یجمعنا» را در صحن و سرای بارگاه رضوی طنین انداز کرد و تولیت آستان قدس رضوی خدام اربعین حسینی را با اهدای پرچم متبرک رضوی از کنار پنجره فولاد صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی بدرقه کرد.
تعداد بازديد: 45
 
امتیاز دهی