مطالعه علمی برای ارتقای خدمات درحرم رضوی ضروری است تاریخ بارگذاری : 1397/7/22 يكشنبهمعاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی:

مطالعه علمی برای ارتقای خدمات درحرم رضوی ضروری است

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: مطالعه علمی برای ارتقای خدمات بخش‌های مختلف اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی اقدامی ارزشمند و ضروری است.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز، سید خلیل منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی ظهر امروز در نشست بررسی طرح علمی« ارتقای کیفی فضای شهری مذهبی حرم مطهر رضوی» در حرم رضوی اظهار کرد: مطالعه علمی برای ارتقای خدمات بخش‌های مختلف اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی اقدامی ارزشمند و ضروری است.
وی با اشاره به اینکه طرح بزرگی با انجام این مطالعه علمی آغاز می شود، افزود: کار بسیار ارزشمندی را دانشگاه امام‌‎رضا(ع) آغاز کرده است و تمامی بخش های معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی برای ارتقای خدمت به زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با چنین طرح هایی همکاری خواهند کرد. ممکن است راهکارهای علمی نتایج کوتاه مدت داشته باشد از این جهت مطالعات علمی بهتر است در چند مرحله انجام شود.
محمد رضا جعفرپور، عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) نیز در این نشست بیان کرد: طرح علمی«ارتقای کیفی فضای شهری مذهبی حرم مطهر رضوی» با هدف بهینه سازی کیفیت کنونی فضای شهری مذهبی حرم مطهر رضوی بر اساس الگوی های رفتاری در راستای تامین آسایش و راحتی زائران امام رضا(ع) انجام شده است.
وی ادامه داد: ساماندهی فضا و امکانات موجود جهت استفاده بهینه و مناسب تر از فضا و افزایش انعطاف پذیری فضا جهت سهولت در برگزاری مراسمات خاص ، بررسی و تطبیق ابعاد فضاهای شهری با الگوهای رفتاری موجود در فضاهای مذهبی حرم مطهر، ارتقاء کیفیت های فضایی و رفاهی زائران در بازه های زمانی مختلف، تامین فضای های لازم و ملزومات قابل ارائه مورد انتظار زائران، ایجاد فضاها و روابطی که مرتبط با اجرای آیین ها و مراسم خاص دینی است و ایجاد دسترسی سریع و آسان و قابل جهت یابی از ورودی به روضه منوره از جمله محور های اصلی طرح علمی« ارتقای کیفی فضای شهری مذهبی حرم مطهر رضوی» است.
قدیر سیامی مدير گروه معماري دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) نیز گفت: پژوهشکده امام رضا(ع) در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) راه اندازی شده است و طرح های علمی را با همکاری بخش های مختلف آستان قدس رضوی جهت اجرا ارائه خواهد کرد.
شایان ذکر است مدیران و مسئولین ادارات انتظامات و تشریفات، امور خدمه، امور رفاه زائران، خدمات فنی و روشنایی و حراست حرم مطهر رضوی در این نشست حضور داشتند و پیشنهادات خود را جهت ارتقای علمی مطالعه ارائه شده مطرح کردند.
تعداد بازديد: 198
 
امتیاز دهی