خدمت 560 خادم در انتظامات حرم مطهر برای ایجاد نظم، آرامش و امنیت زائران تاریخ بارگذاری : 1397/7/16 دوشنبهرئیس اداره امور انتظامات حرم رضوی خبر داد

خدمت 560 خادم در انتظامات حرم مطهر برای ایجاد نظم، آرامش و امنیت زائران

رئیس اداره امور انتظامات حرم مطهر رضوی گفت: 560 خادم رسمی و افتخاری در اداره امور انتظامات حرم مطهر با هدف ایجاد نظم، آرامش و امنیت در حرم مطهر رضوی به زائران حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) خدمت‌رسانی می‌کنند.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین ، جواد مطهری‌راد رئیس اداره امور انتظامات حرم مطهر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: خدام اداره امور انتظامات حرم مطهر باهدف ایجاد نظم، آرامش و امنیت در حرم مطهر رضوی به زائران حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی بابیان اینکه 435 نیروی افتخاری و 125 نفر نیروی رسمی در اداره امور انتظامات حرم مطهر فعالیت دارند، افزود: خدام اداره امور انتظامات حرم مطهر مسئولیت هماهنگی و همکاری اجرای مراسم‌ها در رواق‌های پیرامون بارگاه مطهر رضوی را برعهده دارند و معطرسازی و تهویه هوای رواق‌ها نیز با هماهنگی این خدام انجام می‌شود.
رئیس اداره امور انتظامات حرم مطهر ادامه داد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اداره امور انتظامات حرم مطهر، آماده‌سازی فضا برای شست‌وشو و غبارروبی مضجع شریف امام رضا(ع) است که به دو صورت رسمی و غیررسمی در ایام و مناسبت‌های خاص انجام می‌شود. در مراسم‌ غبارروبی رسمی حدود 40 نفر و در مراسم‌ غیررسمی حدود 25 نفر از نیروهای انتظامات حرم مطهر حضور دارند. هماهنگی و همکاری باخدمه برای غبارروبی غیررسمی رواق مبارکه حضرت معصومه(س) نیز توسط خدام انتظامات حرم مطهر انجام می‌شود.
مطهری راد برگزاری مراسم تعویض پرچم و پوش ضریح مطهر امام رضا(ع) را یکی دیگر از فعالیت‌های ویژه اداره امور انتظامات حرم مطهر عنوان و تصریح کرد: طبق یک آیین سنتی در حرم رضوی مراسم تعویض پرچم ماه محرم و صفر هرساله در تاریخ 29 ذی‌الحجه و 3 ربیع‌الاول با حضور خدام اداره امور انتظامات حرم مطهر برگزار می‌شود.
وی ابراز کرد: برخورد با ناهنجاری‌ها و ساماندهی افراد لامکان و متکدی در رواق‌های متبرکه حرم رضوی و ارجاع موارد به مرکز فوریت‌های اجتماعی مدیریت آگاهی حرم مطهر از دیگر اقداماتی است که اداره امور انتظامات حرم مطهر برای آسایش زائران انجام می‌دهد.
مطهری راد گفت: هر ساله در اقدامی خودجوش خدام اداره امور انتظامات حرم مطهر ایستگاه‌های صلواتی را برای پذیرایی و استقبال از زائران پیاده امام رضا(ع) در مبادی ورودی شهر مشهد و سطح شهر مشهد در دهه آخر صفر راه‌اندازی می‌کنند.
وی اظهار کرد: شستشو روضه منوره و پرداخت ضریح مطهر بارگاه رضوی از جمله اقداماتی است که با هماهنگی و نظارت اداره امور انتظامات حرم مطهر انجام می‌شود.
رئیس اداره امور انتظامات حرم مطهر بیان کرد: هماهنگی و نظارت بر امور تصویربرداری بر اساس مجوزهای صادر شده، هماهنگی و همکاری جهت مداوا و انتقال بیماران اورژانسی، تحویل اشیاء پیدا شده به امانات، همکاری در برگزاری مجالس جشن‌ها و عزاداری‌ها در تالار اماکن متبرکه و رواق امام خمینی(ره)، هماهنگی تشرف شخصیت‌های داخلی و خارجی و ایجاد نظم در صفوف نماز از دیگر اقداماتی است که توسط اداره امور انتظامات حرم مطهر انجام می‌شود.
تعداد بازديد: 138
 
امتیاز دهی