فعالیت خدام در 23 منطقه خدمتی برای سهولت تردد زائران در حرم رضوی تاریخ بارگذاری : 1397/7/15 يكشنبهمدیر امور انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی خبر داد؛

فعالیت خدام در 23 منطقه خدمتی برای سهولت تردد زائران در حرم رضوی

مدیر انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی گفت: 23 منطقه خدمتی برای سهولت تردد زائران در نظر گرفته ‌شده است که در 19 منطقه خدمتی مدیریت انتظامات و در 4 منطقه خدمتی مدیریت امور خدمه به زائران ارائه خدمت می‌شود.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین ، روح‌الله رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: نظم و آرامش و سهولت رفت‌وآمد زائران و راهنمایی آن‌ها، به هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیقی احتیاج دارد، این وظیفه مهم به مدیریت امور انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی به ‌عنوان یکی از مدیریت‌های زیرمجموعه معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی سپرده ‌شده است.
وی ادامه داد: مدیریت امور انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی دارای چهار اداره شامل اداره انتظامات حریم رضوی و اماکن وابسته، اداره انتظامات صحن‌ها، اداره انتظامات حرم و اداره آگاهی حرم است که محدود خدمتی آن‌ها از دوربرگردان‌های پیرامون حرم مطهر رضوی تا روضه منوره مشخص ‌شده است.
رنجبر با بیان اینکه روزانه 600 نفر از بانوان خدام و 400 نفر از آقایان در مجموع کشیک‌های خدمتی به زائران امام رضا(ع) خدمت‌رسانی می‌کنند، عنوان کرد: هر یک از 23 منطقه خدمتی، یک مسئول هماهنگی دارد که هماهنگی لازم را با همه واحدها انجام می‌دهد و این تدبیر سبب شده است تمامی امور مانند مفروش شدن صحن‌ها، جانمایی جامهری‌ها و سیستم صوتی با دقتی بسیار بالایی انجام شود.
مدیر انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی افزود: فعالیت مدیریت انتظامات در مراسم‌ و مناسبت‌های خاص دارای شرح وظایف وسیع‌تری می‌شود، زیرا امور تشریفات نیز به وظایف خدام انتظامات افزوده می‌شود. نقاره‌زنی در ایام مشخص ‌شده، پذیرایی در صحن‌ها به ‌تناسب مناسبت‌های سوگواری و اعیاد، برنامه‌ریزی تشرف اشخاص به حرم مطهر، غبارروبی مضجع شریف رضوی، غبارروبی پنجره فولاد صحن مطهر انقلاب اسلامی، پنجره فولاد صحن مطهر جمهوری اسلامی، پنجره نقره رواق دارالولایه، پنجره نقره رواق دارالشرف و پنجره نقره رواق حضرت معصومه(س) از جمله اقداماتی است که در بخش تشریفاتی مدیریت امور انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی انجام می‌شود.
رنجبر با بیان اینکه بیشترین نیروهای رسمی معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در مدیریت امور انتظامات و تشریفات فعالیت دارند، عنوان کرد: مدیریت امور انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی برای برقراری نظم و امنیت تعاملات بسیاری را با بخش‌های بیرون از حرم مطهر رضوی مانند شهرداری ثامن، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پلیس راهور، معاونت زیارت استانداری و سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی دارد.
رنجبر با اشاره به اینکه مدیریت امور انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی در دهه آخر صفر برای خدمت‌رسانی، به استقبال از زائران پیاده امام رضا(ع) می‌رود، افزود: هر ساله اداره انتظامات صحن‌ها در جاده قدیم نیشابور و اداره انتظامات حریم رضوی در جاده چناران به ‌صورت برون‌شهری ایستگاه‌های استقبال از زائران دارند و اداره انتظامات حرم مطهر رضوی در بخش خواهران و برادران به‌ صورت درون‌شهری در مدارس از پیش تعیین شده، میزبان زائران پیاده امام رضا(ع) هستند.
وی در خاتمه بیان کرد: بازدید از زندانیان، کمک برای آزادسازی زندانیان و اکرام ایتام ازجمله اقداماتی است که در مناسبت‌های ویژه در طول سال توسط خدام زیرمجموعه مدیریت امور انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی انجام می‌شود.
تعداد بازديد: 234
 
امتیاز دهی