استقبال خادمان بارگاه منور رضوی از خانواده‌های شهدای حشدالشعبی تاریخ بارگذاری : 1397/7/15 يكشنبه

استقبال خادمان بارگاه منور رضوی از خانواده‌های شهدای حشدالشعبی

41 تن از خانواده‌ شهدای مدافع حرم عراق ضمن تشرف به حرم مطهر رضوی مورد استقبال خادمان آستان قدس رضوی قرار گرفتند.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز، امروز شنبه 14 مهرماه گروهی از خانواده‌های شهدای حشد الشعبی در قالب کاروانی 41 نفره به زیارت بارگاه منور حضرت رضا(ع) مشرف شده و از برنامه‌های فرهنگی اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در رواق غدیر بهره‌مند شدند.
«صلاح محمد» برادر شهید مدافع حرم که از نجف اشرف به مشهدالرضا(ع) مشرف شده است در حاشیه این مراسم اظهار کرد: همانطور که ایرانی‌ها مشتاق زیارت امام حسین(ع) هستند ما هم مشتاق زیارت حضرت رضا(ع) هستیم و عشق و دلدادگی به ایشان ما را به سمت مشهد روانه می‌کند.
او ادامه داد: هر ساله در این ایام به زیارت این امام همام مشرف می‌شویم و ایرانیان استقبال خوبی از ما به عمل می‌آورند و ما نیز تلاش ‌می‌کنیم تا در اربعین حسینی میزبان شایسته‌ای‌ برای آنان باشیم.
این زائر عراقی با تأکید بر اینکه ملت عراق به واسطه حضور برادران ایرانی و افغانی در میدان‌های نبرد علیه تکفیری‌ها همواره از آنها سپاسگذار است، ‌افزود: روابط بین دو ملت زمانی پایدار می‌شود که مسلمانان به دور از نژاد و قومیت با یکدیگر اتحاد داشته باشند و به توطئه‌هایی که دشمنان برای تخریب چهره دو ملت انجام می‌دهد، اعتنایی نکنند.
صلاح محمد تأکید کرد: خانواده‌های شهدا، آزمون‌های سختی را سپری کردند و برای ادامه راه شهدا فشارهای روحی بسیاری را متحمل شدند، اما همواره در این مسیر مانده و از کیان اسلام و مسلمین دفاع می‌کنند.
اسماعیل صبری پسر شهید مدافع حرم نیز با بیان اینکه عنایت و توجه ائمه اطهار(ع) در تمام مراحل زندگی شامل حال خانواده شهداست، اظهار کرد: همواره در شرایط سخت با توسل به ائمه معصوم بر صبر و استقامتان افزوده می‌شود و این توفیقی است که از جانب این حضرات به ما عطا می‌شود.
او تأکید کرد: هر عملی که در راه رضای خداوند انجام شود، هرچند با دشواری همراه باشد، اجر و پاداش بیشتری را از پروردگار خواهد گرفت.
صبری افزود: ثواب این سفر معنوی را به روح تمام شهدای حرم هدیه می‌کنم و امیدوارم روح تمام شهدا با ائمه اطهار(ع) محشور شود.
گفتنی است، مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوعی را برای این افراد از جمله پخش فیلم، حرم شناسی، بیان احکام، سخنرانی، اهدای هدایا و محصولات فرهنگی اجرا کرد.
تعداد بازديد: 26
 
امتیاز دهی