شستشوی روزانه ۴۵۰ هزار متر مربع سنگ‌فرش حرم رضوی در دهه کرامت تاریخ بارگذاری : 1397/4/28 پنجشنبه

شستشوی روزانه ۴۵۰ هزار متر مربع سنگ‌فرش حرم رضوی در دهه کرامت

رئیس اداره خدمات عمومی حرم مطهر رضوی اظهار کرد: روزانه 450 هزار متر مربع از سنگ فرش‌های حرم مطهر رضوی شستشو می‌شود.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از آستان نیوز، محمدرضا سبزعلی گفت: اداره خدمات عمومی حرم مطهر رضوی شامل بخش‌های نظارت بر خدمات نظافت، فرش، فضای سبز و گل آرایی، امور پارکینگ‌ها و بهداشت حرم مطهر رضوی می‌شود که هر یک از این بخش‌ها در راستای تأمین آسایش و آرامش حال زائران به صورت ویژه در دهه کرامت ارائه خدمات می‌کنند، تا فضا و شرایط مناسبی را در این ایام فراهم آورند.
وی افزود: با توجه به اینکه بهداشت و نظافت حوزه حرم مطهر رضوی اهمیت بسیاری دارد، اداره خدمات عمومی حرم مطهر رضوی به منظور فراهم کردن محیطی سالم برای زائران و مجاوران امام رضا(ع) خدمات خود را در حوزه نظافت توسط 600 نفر ارائه می‌دهد.
سبزعلی بیان کرد: بحث نظافت و شستشو صحن‌ها و سرویس‌های بهداشتی توسط 6۰۰ نفر طی سه مرحله در طول روز با 47 دستگاه ماشین به صورت مکانیزه انجام می‌شود.
سبزعلی عنوان کرد: در این ایام روزانه 800 هزار لیوان یک بار مصرف به منظور رعایت بهداشت فردی در اختیار زائران و مجاوران امام هشتم(ع) قرار می‌گیرد.
رئیس اداره خدمات عمومی حرم مطهر رضوی ادامه داد: مصرف ۱5۰ لیتر مایع صابون به صورت روزانه و اندازه‌گیری روزانه میزان کلر باقی مانده در شیرهای آب به منظور کنترل سلامت آب، از دیگر خدمات بهداشتی ارائه شده در آستان قدس رضوی به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: همچنین به منظور آسایش بیشتر زائران 11 ساختمان سرویس‌ بهداشتی شامل 1700 چشمه به صورت شبانه‌روز به زائران و مجاوران خدمات ارائه می‌دهد.
تعداد بازديد: 80
 
امتیاز دهی