روزانه 800 زائر پاکستانی از غذای متبرک حضرت رضا(ع) متنعم می‌شوند تاریخ بارگذاری : 1397/4/16 شنبه

روزانه 800 زائر پاکستانی از غذای متبرک حضرت رضا(ع) متنعم می‌شوند

روزانه 800 زائر پاکستانی با همکاری معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین از غذای متبرک حضرت رضا(ع) متنعم می‌شوند.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از آستان‌نیوز، در میان زائران خارجی که از کشورهای مختلف مثل افغانستان، پاکستان، هند، لبنان، سوریه، اندونزی، کویت، قطر، امارات، بحرین، عربستان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، آذربایجان، تاتارستان، روسیه و ترکیه به قصد زیارت امام رضا(ع) به حرم مطهر می‌آیند، محرومیت زائران پاکستانی بیشتر مشهود است.
این گروه از زائران امام رضا(ع) قبلا برای آمدن به ایران به شهر کویته پاکستان می‌رفتند و در آنجا باید تعدادشان به 200 نفر می‌رسید که به آن‌ها 7 دستگاه اتوبوس بدهند.
اتوبوس‌ها از کویته پاکستان به صورت زمینی و با اسکورت مسلح با امنیت می‌توانستند به میرجاوه جمهوری اسلامی ایران بیایند. این فاصله مخاطرات زیادی در طول سفر برای آن‌ها داشت و همین‌طور انفجارها و ترورهایی صورت می‌گرفت که بسیاری از شیعیان پاکستانی در این مسیر شهید شدند.
مسئولان جمهوری اسلامی ایران و بالاخص تولیت آستان قدس رضوی دستور ویژه‌ای در خصوص کمک به زائران پاکستانی صادر کردند و همه خادمان رضوی تا جایی که می‌توانند باید مشکلات آن‌ها را حل کنند.
طبق دستور تولیت آستان قدس رضوی در طول سال، هر روز تا سقف 800 زائر پاکستانی از سه وعده غذای گرم میهمان‌سرای آستان قدس رضوی متنعم می‌شوند.
تعداد بازديد: 22
 
امتیاز دهی