گلبانگ «بعلی بن موسی» در حرم امام رضا(ع) طنین انداز شد تاریخ بارگذاری : 1397/3/17 پنجشنبهبا حضور صدها هزار زائر در مراسم احیاء شب بیست و یکم ماه رمضان؛

گلبانگ «بعلی بن موسی» در حرم امام رضا(ع) طنین انداز شد

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان با حضور صد‏ها هزار زائر و مجاور سوگوار و شب زنده‎دار در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد و گلبانگ «بعلی بن موسی» در حرم امام امام مهربانی‏‌ها طنین انداز شد.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از آستان نیوز، در آستانه شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان ميليون‏ها مسلمان عاشق از اقصی نقاط کشور ساعاتی قبل از اذان مغرب در حرم مطهر رضوی حضور به هم رساندند تا روزه خویش را در حرم مطهر رضوی افطار کنند و از برنامه نماز جماعت باشکوه حرم رضوی بهرمند شوند.
در همان ساعات اولیه شب، حرم رضوی مملو از جمعیت شده بود، همه آمده بودند، از كودك چند ماهه تا پيرمرد و پيرزن ۹۰ ساله، جوانان و نوجوانان نيز حضور پرشور و قابل تاملی را در دومین شب قدر در كنار مضجع ملكوتی هشتمین اختر تابناك امامت و ولایت داشتند. این حضور به حدی گسترده بود که برخی از افراد در بست‎های ورودی حرم نشسته بودند و با خدای خود مناجات می‎كردند.
آستان قدس رضوی از روزهای گذشته تمهیدات لازم را برای میزبانی حداکثری زائران پیش‎بینی و تمام بست‎ها را مفروش کرده و از چندی پیش نمایشگرهای پهن پیکر را در ورودی و عموم صحن‎ها نصب کرده بود تا همه بتوانند به صورت صوتی و تصویری از برنامه‎های شب قدر استفاده کنند.
از ساعت ۲۱ كه دعای جوشن كبير شروع شد، ميليون‎ها زائر، چه آن‎ها که داخل حرم بودند و چه آن‎هایی که در بست‎ها ورودی حرم نشسته بودند، يك صدا ندای «العفو، العفو» و «سُبْحانَكَ يا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنا مِنَ النّارِ يا رَبِّ» را زمزمه می‎كردند به گونه‎ای که فضايی معنوی در كنار بارگاه منور امام هشتم شيعيان حاکم شده بود.
در ادامه این مراسم مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) در رثای شهادت امیر مؤمنان و اولین ستاره فروزان آسمان امامت و ولایت مرثیه سرایی کرده و زائران و مجاوران افزون بر راز و نیاز با معبود، عشق و ارادت خویش را به امیر المومنین علی(ع) به نمایش گذاشتند.
پس از اتمام دعای پر فيض و روحانی جوشن كبير و مداحی و روضه خوانی و قرائت زیارت امام حسین(ع) حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفيعی، استاد حوزه و دانشگاه به ايراد سخنرانی برای زائران و مجاوران امام رضا(ع) پرداخت.
به اذعان بیشتر زائران و مجاوران زمان قرآن به سر گرفتن جزو لحظات ناب و غیر قابل توصیف حرم امام رضا(ع) است، همه افرادی که از طریق شبکه یک رسانه ملی مراسم احیای حرم رضوی را مشاهده می‎کنند یقینا آرزوی حضور در این برنامه را دارند.
اوج زیبایی، بندگی، شکوه و تجلی ولایتمداری مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حرم امام رضا(ع) لحظه‎ای بود که همه زائران درحالت قرآن به سر، رو به مضجع حضرت شمس و الشموس، انیس و النفوس علی بن موسی الرضا(ع) قیام کرده و از نهان دل ندای «الهی العفو» سر داده و در هر ذکر «بعلی بن موسی» قطره اشکی ریختند.
آخرین لحظه‎های برنامه شب قدر بیست و یکم رمضان الکریم 97 در حرم رضوی در حال سپری شدن است، دست‎ها رو به آسمان رفته، نگاه همه به گنبد طلایی است، بار دیگر ذکر «بعلی بن موسی» موجی از صدای گریه عارفانه و عاشقانه را در همه صحن‎ها و اماکن حرم رضوی بلند می‎کند. در این لحظه معنوی وقتی مداح می‎گوید «یا امام رضا(ع) زائراتون امشب به یک امیدی آمدند» صدای هق هق گریه همه بلند می‎شود و بار دیگر بلند بلند فریاد زده می‎شود «الهی العفو»
آری در این شب عزیز که خالق هستی درب‎های رحمت الهی را گشوده زائران رضوی عارفانه به درگاه رب الکریم استغاثه کرده و در حرم غریب الغربا برای تعجیل در فرج امام غائب دعا کردند.
تعداد بازديد: 43
 
امتیاز دهی