حرم رضوی در روز شهادت امام علی(ع) غرق در عزا و ماتم شد تاریخ بارگذاری : 1397/3/16 چهارشنبه

حرم رضوی در روز شهادت امام علی(ع) غرق در عزا و ماتم شد

همزمان با فرا رسیدن بیست و یکم ماه رمضان که مصادف با سالروز شهادت مولی الموحدین حضرت امیرالمومنین(ع) است، حرم مطهر رضوی غرق در عزا و ماتم شد.
 
به گزارش پرتال اماکن کتبرکه وامور زائرین و به نقل از آستان نیوز، در سالروز شهادت مظلومانه مولای متقیان حضرت علی(ع) حرم مطهر رضوی مملو از زائران و مجاورانی بود که برای عرض تسلیت این مصیبت به محضر ولی نعمت‌شان حضرت علی ‌بن موسی‌الرضا(ع) به این بارگاه منور و نورانی مشرف شده بودند.
مراسم روز شهادت امیرالمومنین(ع) ساعتی قبل از اقامه نماز ظهر و عصر با سخنرانی حجت‌الاسلام مرتضی حمیدی آغاز شد و بعد از اقامه نماز با مداحی و ذکر مصیبت توسط مداح و ذاکر اهل بیت(ع) محمد عطاپور در غم شهادت حضرت علی(ع) ادامه پیدا کرد.
میهمان ویژه این مراسم شهیدی از شهدای مدافع حرم به نام «گل‌آقا مرادی» بود که با شکوهی خاص بعد از اقامه نماز میت به امامت آیت‌الله حسینی ایازی، بر دوش زائران حرم رضوی و عزاداران علوی تشییع شد.
مراسم روز شهادت امیرالمومنین(ع) بعد از اقامه نماز ظهر و عصر با سخنرانی حجت‌الاسلام حیدری کاشانی پیرامون شخصیت این امام همام ادامه پیدا کرد.
پایان بخش این مراسم مرثیه سرایی و ذکر مصیبت توسط مداح و ذاکر اهل بیت(ع)؛ سید جعفر ماهرخسار در رثای شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) بود.
تعداد بازديد: 33
 
امتیاز دهی