زائران عراقی مسیر نجف اشرف تا مشهدالرضا(ع) را پای پیاده پیمودند تاریخ بارگذاری : 1397/1/23 پنجشنبه

زائران عراقی مسیر نجف اشرف تا مشهدالرضا(ع) را پای پیاده پیمودند

همزمان با سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع)، هیئت‌های عراقی پس از پیمودن مسیر نجف اشرف تا مشهدالرضا(ع) با پای پیاده به محضر امام مهربانی‌ها رسیدند تا شهادت این امام همام را به محضر حضرت رضا(ع) تسلیت گویند.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از آستان نیوز، کیلومترها پیاده‌روی آن هم در هوای سرد جاده کار آسانی نیست، تنها دلی می‌خواهد لبریز از عشق به امام رئوف که این زائران سختی و سرمای جاده را به جان خریدند تا دلدادگی و محبت خود را به اهل بیت(ع) ابراز دارند و عشق این پاکان را در دل خود جای دهند.
امروز این زائران پس از روزها خستگی و تنی رنجور خود را به حرم امام مهربانی‌ها رسانده‌اند تا میان طریق سرخ حسینی و غربت رضوی، پلی به وسعت عشق زده باشند و محبت خود را با اشک دیده و با نوای حزن انگیز به پیشگاه حضرت رضا(ع) ابراز دارند.
یکی از خدام این زائران به خبرنگار ما گفت: 200 نفر از اعضای هیئت‌های شباب امیرالمومنین(ع) و موکب امام رضا(ع) از شهرهای مختلف نجف اشرف، دیوانیه و شامیه عراق پای پیاده خود را به حرم آقا علی ابن موسی الرضا(ع) رساندند تا در مراسم عزای پدر بزرگوارشان شرکت کنند.
سید مهدی حسینی با بیان اینکه این هیئت در مناسبت‌های مختلف همچون دهه فاطمیه، ایام محرم، دهه پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، اظهار کرد: برخی زائران از نجف و برخی دیگر نیز از هیئت‌های مختلف شهرها و استان‌های ایران مدت 50 روز این مسیر را پیمودند تا به مشهد مقدس رسیدند.
وی افزود: این سفر معنوی دشواری و خستگی فراوانی به همراه داشت، اما عشق و ارادت این افراد به امام رضا(ع) موجب شد تا سختی راه به چشم نیاید و برای بیست و سومین بار قدم در این مسیر گذارند.
حسینی تصریح کرد: توصیف پیاده‌روی با زبان قابل وصف نیست، فقط از خداوند می‌خواهیم تا ثابت قدم بمانیم و این توفیق را برای تمام محبین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) قسمت و روزی کند.
تعداد بازديد: 22
 
امتیاز دهی