میهمانسرای حضرت رضا(ع) روزانه میزبان بیش از 50000 زائر نوروزی تاریخ بارگذاری : 1397/1/6 دوشنبهمعاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی خبر داد؛

میهمانسرای حضرت رضا(ع) روزانه میزبان بیش از 50000 زائر نوروزی

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: در ایام نوروز میهمانسرای حضرت رضا(ع) روزانه میزبان افزون بر 50 هزار زائر نوروزی خواهد بود.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از آستان نیوز، سیدخلیل منبتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: هر دو میهمانسرای حضرت رضا(ع) در ایام تعطیلات نوروزی به صورت ویژه به زائران خدمت‎رسانی می‎کنند، به طوری که در این ایام روزانه بالغ بر 45 تا 55 هزار پرس غذای گرم در دو وعده نهار و شام پخت شده و در این میهمانسراها از زائران پذیرایی می‎شود.
وی در ادامه تاکید کرد: از 26 اسفند ماه گروهی از خادمان اداره رفاه زائران حرم مطهر رضوی با استقرار در 5 محور منتهی به شهر مشهد از زائران نوروزی با غذای متبرک حضرت رضا(ع) پذیرائی می‎‏کنند و تا پایان تعطیلات نوروزی این روند ادامه خواهد داشت.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با اشاره به فعالیت خادمان افتخاری در میهمانسرای حضرت رضا(ع) تصریح کرد: در این ایام روزانه 150 نفر نیروی افتخاری مرد و 80 نیروی افتخاری خانم امورات مربوط به آشپزخانه میهمانسرا و پذیرایی از زائران را برعهده دارند.
منبتی با بیان این مطلب که در سال گذشته آمار پذیرایی میهمانسرا از زائران افزایش چشم‎گیری داشته است، تاکید کرد: در سال 96 و با افتتاح میهمانسرای غدیر که در آن از بروزترین صنایع پخت و پز استفاده شده است، ظرفیت پذیرایی میهمانسرای حضرت رضا(ع) به صورت قابل ملاحظه‏ای افزایش یافت به طوری که تنها در سال 96 بالغ بر 7 میلیون زائر و مجاور از خوان پربرکت حضرت رضا(ع) متنعم شده‎اند، این در حالی است که در سال 95 آمار پذیرایی مهمانسرا رقمی بالغ بر 4 میلیون را نشان می‎دهد.
تعداد بازديد: 141
 
امتیاز دهی