همایش تجلیل از خادمان فرش حرم مطهر رضوی برگزار شد تاریخ بارگذاری : 1396/12/21 دوشنبه

همایش تجلیل از خادمان فرش حرم مطهر رضوی برگزار شد

به گزارش آستان نیوز، مراسم تجلیل از خادمان فرش شب گذشته در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
 

به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از آستان نیوز، در این مراسم حجت الاسلام فرازی‌نیا خطاب به خادمان فرش گفت: در بهترین دوران عمر توفیقی نصیب شما شده است که قدرت و قوت بازوی خود را خرج و صرف بارگاه رضوی کنید و بنابراین باید شاکر باشید.
وی با بیان اینکه هر تلاش و خدمتی در این فضا به شوق و ذوق خدمت به زائران حضرت است، افزود: قدردانی همان ترجمه شکر است یعنی انسان شاکر باشید که اگر شکر کردید نعمت خداوند در دل شما زیاد می‌شود و این نعمت را باید در عمل و زبان جاری کنید که تا آخر عمر بیمه خواهید شد.
فرازی‌نیا با تاکید بر اینکه امر دوم معرفت است، تصریح کرد: شما باید این امام و مکانی که در حال خدمت هستید را بشناسید و باید بدانید این فضا بسیار مقدس است و طاهر و شاکر بودن و داشتن معرفت از الزامات کار در این مکان است.
وی خاطرنشان کرد: بندگی خدا و صفای معنوی خود را حفظ کنید تا توفیقی که برشما جاری شده است ماندگار شود.
در این مراسم از سه تیم برتر مسابقات جام فجر فوتسال خادمان فرش که به همت موسسه جوانان آستان قدس برگزار شده بود، با اهدای جوایزی تقدیر و تشکر شد.
نفرات برتر دانش‌آموزی و دانشجویی و شرکت کننده های مستمر در نماز جماعت از جمله خادمان فرشی بودند که در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند.
همچنین در این مراسم آغاز به کار هیئت ابناء الرضا که هیئتی مخصوص خادمان فرش است، اعلام و در مراسم نمادینی از پرچم این هیئت رونمایی شد.
در انتهای مراسم تمامی شرکت‎کنندگان میهمان خوان پربرکت حضرت رضا(ع) شدند.
لازم به یادآوری است؛ با هماهنگی سازمان فرهنگی، موسسه جوانان آستان قدس رضوی به منظور ارتقاء دانش فرهنگی و معرفتی خادمان فرش حرم مطهر رضوی برنامه‏های متنوع فرهنگی ورزشی برای این خادمان در نظر گرفته است.
تعداد بازديد: 55
 
امتیاز دهی