مزار شهدای مدفون در بهشت ثامن حرم رضوی غبارروبی شد تاریخ بارگذاری : 1396/11/21 شنبهبه مناسبت ایام الله دهه فجر؛

مزار شهدای مدفون در بهشت ثامن حرم رضوی غبارروبی شد

به مناسبت ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای مدفون در بهشت ثامن الائمه(ع) حرم مطهر رضوی تحت عنوان «میهمانی لاله ها»با حضور خدام حضرت رضا(ع) برگزار شد.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین و به نقل از آستان نیوز، در این مراسم دربانان، فراشان، کفشداران و خدام بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) با تجمع در صحن قدس حرم مطهر رضوی همراه با ذکر مصیبت به بهشت ثامن الائمه(ع) واقع در صحن قدس رفتند و به وسیله گلاب ناب محمدی مزار شهدای انقلاب اسلامی و شهدای هشت دفاع مقدس را عطر افشانی و غبارروبی کردند.
خدام حرم مطهر رضوی بعد از غبارروبی مزار شهدای مدفون در بهشت ثامن الائمه(ع) صحن قدس، قدم به قدم با نوای " حسین جانم، حسین جان" به سمت صحن جمهوری اسلامی رفته و در این مسیر  زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی خدام را همراهی ‌کردند و با ورود به بهشت ثامن الائمه شماره2 مزار شهدای مدفون هشت سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی را با گلاب ناب عطرافشانی و گل مزار این گلگون کفن‌ها را معطر کردند.
خدام حضرت رضا(ع) با همراهی زائران و مجاوران به سمت صحن انقلاب و آزادی به حرکت خود ادامه دادند و در مقابل پنجره فولاد صحن انقلاب با عرض ادب محضر حضرت رضا(ع) ادامه مراسم غبارروبی را در بهشت ثامن الائمه(ع) صحن آزادی برگزار و در پایان با آرمان‌های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
لازم به ذکر است؛ مراسم غبارروبی مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی خواجه ربیع همزمان با مراسم حرم مطهر رضوی با حضور خدام حضرت رضا(ع) برگزار شد.
تعداد بازديد: 568
 
امتیاز دهی