اقامه نماز باران در حرم مطهر رضوی تاریخ بارگذاری : 1396/11/17 سه‌شنبه

اقامه نماز باران در حرم مطهر رضوی

نماز طلب باران به امامت حجت الاسلام والمسلمین خزاعی در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی اقامه شد.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین و به نقل از آستان نیوز، نماز باران از جمله نمازهای مستحبی است که در طلب باران و به هنگام خشکسالی و کم شدن سفره‏‌های آب زیر زمینی خوانده می‌‏شود، این نماز مانند نماز اعیاد فطر و قربان به جماعت و فُرادا خوانده می‏‌شود.
نماز طلب باران و رحمت الهی در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) ظهر امروز بعد از نماز ظهر و عصر اقامه شد.
زائران و مجاوران زیادی برای اقامه باشکوه نماز باران در این مراسم معنوی شرکت کرده و از خدای سبحان طلب نزول باران و بارش رحمت الهی کردند.
در بین نمازگزاران کودکان و سالخوردگان نیز حضور داشتند و برای نزول رحمت الهی همه از پیر و جوان و کودک دست به دعا برداشتند.
حجت الاسلام و المسلمین خزاعی در دو خطبه نماز باران اظهار کرد: در کلام اهل بیت(ع) بارها تاکید شده که رحم کنید تا به شما رحم شود، وقتی اخلاق رذیله و بی‏رحمی در جامعه ترویج پیدا کند، برکات و رحمت الهی از بین خواهد رفت.
وی با تاکید بر اینکه رحم کردن به دیگران باعث می‌‏شود تا معرفت‎مان نسبت به درگاه الهی بیشتر شود، افزود: کشور اسلامی ایران با دشمنی‎های سیاسی زیادی دست و پنجه نرم می‎کند، لذا همه ما وظیفه داریم تا برای حفظ نظام فعالیت داشته باشیم و با بصیرت کامل گام برداریم.
این استاد حوزه عنوان کرد: مسئولانی که در راس کار هستند مراقب رفتار و کردار و عمل خویش باشند تا نظام با صلابت باقی بماند و روزنه‎ای برای رسوخ دشمن پدید نیاید.
تعداد بازديد: 34
 
امتیاز دهی