واقفی از آن سوی مرزها تاریخ بارگذاری : 1396/10/13 چهارشنبه

واقفی از آن سوی مرزها

هجده سال بیشتر نداشت که ایران را ترک کرد. کمتر کسی فکر می‌کرد این جوان اهل بابل که وابستگی او به سرزمینش زبان زد فامیل بود و به اصرار پدر برای تحصیل به اروپا سفر کرده، آنجا تشکیل خانواده بدهد و دوری از سرزمین را برگزیند.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین و به نقل از آستان نیوز، علی نیرانی اکنون مرد میان سالی است و در سفری به همراه همسر مسلمان رومانیایی خود به مشهد مشرف شده است.
وی به همراه همسر خود که بعد از تشرف نام وحیده را برگزیده است درالقرآن بزرگی را در بخارست مدیریت می کند و تا کنون زمینه آشنایی افراد بسیاری را به دین اسلام فراهم آورده است.

هم پیمانی برای زندگی
وی خصوص نوع آشنایی خود با دختر مسیحی که بعد از پیمان بستن برای زندگی مشرف به دین اسلام شد، می گوید: در ابتدای ورود به دانشگاه در کتابخانه ای مشغول مطالعه بودم که دختر جوانی نظرم را جلب کرد که گردنبند الله به گردن داشت و طی گفتگویی که با او داشتم خصوص این نام برای او توضیحاتی دادم و بعد از مدتی وی به اسلام ابراز علاقه کرد و به دین اسلام مشرف شد.
حاصل ازدواج او با همسرش که در رشته هوا وفضا تحصیل کرده 5 فرزند به نام های رضا، حسین، محمد علی، مریم زهرا و معصومه زینب بود.

مجمع قرآنی ثامن الحجج(عج)
مجمع قرآنی که آقای نیرانی به همراه سایر مسلمانان منطقه خود تاسیس کرده اند، 70 نفر عضو ثابت دارد که در مجمع فعالیت های این موسسه را پیش می برند.
وی بخش عمده فعالیت های این موسسه را برای کودکان و نوجوانان برنامه ریزی کرده است تا در جامعه ای که اسلام غریب است، از تربیت دینی و اسلامی دور نمانند و با فرهنگ و آداب اسلام آشنا شوند که در این زمینه از روش های مختلفی از جمله دادن هدایا، برگزای برنامه های شاد آموزشی می باشد.
علی نیرانی که در محضر استاد جوادی آملی تلمذ می نماید، به گفتاری از ایشان خصوص تربیت اشاره می کند که می گویند: از در منزل تا مسجد و بالعکس به مردم دین یاد بدهیم درست است . یک سخنران اگر فقط سخنرانی کند چیزی به دست مردم نداده . اگر با عملم این را به مردم آموزش دهم با وجود آنان مانوس می شود.
مسئول مجمع قرآنی ثامن الحجج در بخارست، لازمه تربیت دینی فرزندان را آگاه بودن والدین به حقیقت دین عنوان می کند.
وی در این خصوص نیز به سخنی از آیت الله جوادی آملی اشاره می کند که می فرمایند: مادری که فرزند تربیت می کند تا افراد شاخصی در جامعه شوند این مادر خانه دار نیست و مقام این مادر از هر مقامی بالاتر است. برای تربیت فرزندان باید نص قرآن را پیاده کنیم و برای این مهم خودمان باید قرآن را بیاموزیم.
این مجمع قرآنی که به صورت خودجوش و بدون کمک های دولتی تشکیل شده برنامه های خود را به سه زبان رومن، فارسی و عربی برای مخاطبان خود برگزار می کند.

نوکری امام رضا(ع) از هر نوع اربابی بالاتر است
علی نیرانی از ارادت خود به امام رضا(ع) می گوید. وی معتقد است نوکری برای امام رضا(ع) از هر نوع اربابی بالاتر است.
او در ابتدای ورود رشته پزشکی را برای تحصیل انتخاب کرد اما بعد از مدتی آن را رها کرده و به کار تجارت مشغول شد.
نیرانی که در بخارست پایتخت کشور رومانی تجارت خانه موفقی را اداره می کرد، تمام اموال خود را وقف امام رضا(ع) می کند تا به مقام خدمت و خادمی ایشان مشرف شود.
خاطراتش در تشرف های مختلف بسیار شنیدنی است. در حالی که بغض صدای او را می لرزاند می گوید: هیچ کس از این حرم دست خالی برنمی گردد و این یقین من است.

در حرم کسی به من می گفت نزدیکتر بیا
وحیده نیرانی، علت تشرف خود به اسلام را حقیقت آن عنوان کرد. وی گفت: پدرم کاپیتان کشتی بود و در سفری که به کشورهای اسلامی داشت همیشه از نوع آداب و رسوم و نوع عبادات آنان تعریف می کرد.
زمانی که با همسرم آشنا شدم در واقع ابتدا برای حس کنجکاوی بود که از دین اسلام اطلاعاتی به دست آورم، امام کم کم مجذوب آن شده و به اسلام مشرف شدم.
وی از خاطره اولین حضور خود در حرم گفت: اولین بار که بعد از ازدواج به ایران آمدم در سفری به حرم مطهر امام رضا (ع) مشرف شدم. در لحظه ورود انگار کسی به من میگفت نزدیک تر بیا. حس غریبی بود که بعد از دفعات مکرری که به حرم مشرف شدم هنوز آن را به خاطر دارم و یادآوری آن برایم شیرین است.

عضو جدید خانواده
رضا دانشجوی پزشکی، پسر ارشد این زوج می باشد که او نیز به همراه همسر تازه مسلمان خود سفر به مشهد را به عنوان ماه عسل خود انتخاب کرده است.
فاطمه زهرا نیز دختری مسیحی بود که مسلمان شدن او نیز بسیار به مادر همسرش شبیه بود.
وی خصوص مسلمان شدنش گفت: من و همسرم هر دو دانشجوی رشته پزشکی هستیم و رضا جزء دانشجویان ممتازی بود که همیشه پاسخگوی دیگران در سئوالات درسی بود.
وی ادامه داد: اسم رضا برای من جالب بود و باعث شد که درباره آن از او سئوالاتی داشته باشم و در این ارتباطات او اسلام را به من معرفی کرد و من مجذوب آن شدم و بعد از تحقیقات بسیار و صحبت کردن با پدر ایشان تصمیم گرفتم که دین اسلام را برای خود برگزینم.
در حال حاضر فاطمه زهرا نیرانی نیز در کنار سایر اعضاء خانواده همسر خود در کنار سایر فعالیت های خود در موسسه ثامن الحجج برای تبلیغ دین اسلام تلاش می کند.
تعداد بازديد: 36
 
امتیاز دهی