سمینار آموزشی مدیریت بحران ویژه کارکنان آستان قدس رضوی برگزار شد تاریخ بارگذاری : 1396/10/2 شنبهبه همت مرکز آموزش ضمن خدمت آستان قدس رضوی

سمینار آموزشی مدیریت بحران ویژه کارکنان آستان قدس رضوی برگزار شد

به همت مرکز آموزش ضمن خدمت آستان قدس رضوی سمینار علمی و آموزشی مدیریت بحران ویژه کارکنان این آستان مقدس برگزار شد.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین و به نقل از آستان نیوز، معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در این سمینار به مدیریت بحران اشاره کرد و افزود: هر گاه حادثه ای به رخ دهد که ما قابلیت کنترل و مدیریت آن را نداشته باشیم بحران به وجود می‌آید و اگر نتوانیم بحران را حل کنیم منجر به به وجود فاجعه خواهد شد.
سید خلیل منبتی با بیان اینکه ایران یکی از پرحادثه خیزترین کشورهای جهان است، بیان کرد: ما باید با آموزش‌های قبل از بحران را فرا بگیریم تا بتوانیم آمادگی لازم برای مقابله را بحران را داشته باشیم.
منبتی با بیان اینکه مدیریت بحران از ابتدایی‌ترین ساعات وقوع حادثه شروع می شود، بیان کرد: در منطقه ای که زلزله اتفاق می افتد صدها روستا تخریب و هزاران خانه در شهر نابود می‌شود از این رو نیروهای امدادی نمی‌توانند در ساعت های اولیه و در مواقعی تا چند روز خود را به محل‎های حادثه دیده برسانند در این شرایط تنها افراد حاضر در محل تنها کسانی هستند که می توانند به آسیب دیدگان کمک کنند.
وی دیر رسیدن کمک‌های امدادرسانی را یکی از مشکلات زلزله‌زدگان دانست و افزود: افسردگی ناشی از وقوع حادثه، نبود امنیت، بهداشت و .... از دیگر مشکلاتی است که مناطق بحرانی زلزله‌زده با آنها روبه رو است.
منبتی با بیان اشاره به اینکه اگر هم اکنون زلزله در شهرما رخ دهد درصد کمی از مردم آمادگی لازم برای مقابه با این بحران را دارند، عنوان کرد: بسیاری از افراد گمان می‌کنند که حادثه تنها در شهرها و کشورهای دیگر رخ می دهد از این رو در اجرای فراگیری پیام های آموزشی آنگونه که باید تلاش و دقت نمی‌کنند.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با بیان این مطلب که باید آموزش‌های مقابله با بحران به ویژه زلزله را از کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم، ابراز کرد: تمامی ما باید در خانه هایمان کیف نجات شامل تجهیزات اولیه شامل آب معدنی، موادخوراکی، و ... داشته باشیم تا بتوانیم حداقل به مدت 3 روز زنده بمانیم.
وی با اشاره به اینکه در کنار آموزش تجهیزات نیز لازم است، گفت: موسسات و مدیران باید به این امر مهم توجه کرده و در کنار آموزش تجهیزات لازم برای مواجه شدن با بحران را نیز فراهم کنند.
تعداد بازديد: 155
 
امتیاز دهی