تشرف 780 سالمند و ناتوان به حرم مطهر رضوی تاریخ بارگذاری : 1396/9/11 شنبهدر قالب طرح «یامعین الضعفاء» صورت گرفت؛

تشرف 780 سالمند و ناتوان به حرم مطهر رضوی

در قالب طرح «یا معین الضعفاء» طی هفته گذشته 780 سالمند و ناتوان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از آستان نیوز، رئیس اداره امداد و تسهیلات زائران آستان قدس رضوی با اعلام این خبر، تصریح کرد: گروهی از اهالی روستای صالح خانی و تقی آبادی جاده سرخس، معلولین و سالمندان سطح شهر مشهد، تربت حیدریه، روستای آزاد منجیر از توابع سبزوار  طی هفته گذشته با هماهنگی های لازم از سوی رابطان به حرم مطهر رضوی تشرف یافتند.
حسین راست نژاد در ادامه با اشاره به تشرف 400 نفر از مددجویان سازمان بهزیستی طی این هفته به حرم مطهر رضوی تاکید کرد: زائران در طرح معین الضعفاء توسط رابطین ما در سطح مشهد و شهرستان های اطراف شناسایی می شوند و سالمندان و افرادی که به نحوی قادر به حرکت نیستند و چندین سال است که به حرم مطهر رضوی مشرف نشده اند، زمینه تشرف این عزیزان فراهم می شود.
وی با اشاره به برنامه های ویژه این تشرف تصریح کرد: قرائت آیات کلام الله مجید، قرائت زیارت مخصوص امام رضا(ع)، اجرای برنامه مرثیه سرایی و مداحی توسط مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) و پذیرایی از جمله برنامه‌های است که هنگام تشرف برای زائران به اجرا در آمده است.
گفتنی است؛ طرح «یا معین الضعفاء» به همت معاونت اماکن متبرکه و با هدف کمک به کم توانان مالی، تشرف سالمندان و معلولان جسمی که توانایی تشرف به بارگاه منور ثامن‌الحجج علی ‌بن ‌موسی‌الرضا(ع) را ندارند، اجرا می‌شود.
تعداد بازديد: 17
 
امتیاز دهی