تشرف 45 نفر از شیعیان کشور ترکیه به حرم مطهر حضرت رضا(ع) تاریخ بارگذاری : 1396/4/19 دوشنبه

تشرف 45 نفر از شیعیان کشور ترکیه به حرم مطهر حضرت رضا(ع)

45 نفر از شیعیان کشور ترکیه که در غالب اردوی فرهنگی زیارتی به ایران سفر کرده بودند، به حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند.
 
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام حسن مرادی؛ روحانی این کاروان در حاشیه تشرف به حرم مطهر رضوی گفت: این گروه از شیعیان و محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) شهر استانبول هستند که برخی از آنها نخستین توفیق تشرف به حرم مطهر رضوی را تجربه می‌کنند.
وی افزود: سفر معنوی و پربرکتی بود و این زائران توانستند از برنامه‌های تبلیغی-فرهنگی و ترویج سیره عملی و نظری حضرت رضا(ع) بهره‌مند شوند.
حجت الاسلام مرادی با تشکر از میزبانی آستان مقدس رضوی که بستر مناسبی برای ارائه مفاهیم دینی و اسلامی به زائران غیر ایرانی فراهم آوردند، ادامه داد: این نهاد با برنامه‌ریزی‌های منظم و هماهنگ خدمات ارزنده‌ای ارائه کرد از جمله بازدید از موزه قرآن و سایر اماکن مذهبی حرم مطهر رضوی که بسیار مورد رضایت آنها قرار گرفت.
وی بیان کرد: این زائران علاوه بر زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) و کسب فیوضات معنوی از محضر علی بن موسی الرضا(ع) به سایر اماکن مذهبی کشور نظیر قم و جمکران نیز مشرف شدند.
روحانی این کاروان اضافه کرد: این گروه 45 نفره، از دست اندرکاران هیئت عزاداری زینبه شهر استانبول هستند که هر ساله در روز عاشورا طی مراسمی واقعه عظیم کربلا را با اجرای نمایشی تداعی می‌کنند و سپس از تمام شیعیان پذیرایی به عمل می‌آورند؛ در واقع این سفر زیارتی- فرهنگی به منظور قدردانی از زحمات افرادی است که در این گردهمایی بزرگ هر سال تلاش می‌کنند.
یادآوری می‌شود؛ این گروه از زائران امام هشتم(ع) پس از بهره‌مندی از ویژه برنامه‌های سخنرانی، قرائت دعا و زیارت‌، مداحی، هدایای متبرکی دریافت کردند و پس از اقامه نماز ظهر و عصر در حرم مطهر رضوی به همت مدیریت امور رفاه زائرین معاونت اماکن متبرکه وامور زائرین از خوان متبرک حضرت رضا(ع) متنعم شدند.
تعداد بازديد: 25
 
امتیاز دهی