• معرفی معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین

  معرفی معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین

  از آن زمان که پیکر مطهر حضرت رضا علیه السلام در خاک توس آرام گرفت، مرقد شریفشان پناهگاه و ملجاء دلداگان و عاشقان ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام گشت.
 • مدیریت انتظامات و تشریفات

  مدیریت انتظامات و تشریفات

  روزانه هزاران هزار زائر از نقاط مختلف کشور با آداب و فرهنگ های متفاوت وارد مشهد می شوند و به قصد زیارت علی بن موسی الرضا علیه السلام پا در حرم مطهر حضرت می گذارند.
 • مدیریت امور رفاه زائرین

  مدیریت امور رفاه زائرین

  سرزمین خراسان قرنهاست که جلوه گاه نور وجود مقدس امام رضا علیه اسلام بوده است ملجاء ای که خرد ها مجذوب و جان ها را شیفته خود ساخته و شب و روز میلیون ها زائر دلباخته با شوقی تمام از دور و نزدیک به آستان بوسی این بارگاه مقدس مشرف شده ازفیوضات معنوی این مکان قدسی بهره مند می شوند .
 • مدیریت امور روشنایی و خدمات

  مدیریت امور روشنایی و خدمات

  روشنایی رضایت بخش،بازدهی کار را بالا برده و باعث جلوگیری از خستگی چشم، سر درد و عدم نقص بینایی می شود. خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام نیز به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا محیطی مناسب برای حضور زائران فراهم نمایند.
 • مدیریت امور خدمه

  مدیریت امور خدمه

  اتخاذ تدابیر لازم درخصوص تسهیل تردد زائران با شرایط جسمانی و سنی متفاوت به حرم مطهر و مجموعه بخش‌های مختلف زیارتی و خدماتی اماکن متبرکه و همچنین رسیدگی به امور خدام از وظایف مدیریت امور خدمه می باشد.
 • اداره امور مهمانسرا

  اداره امور مهمانسرا

  یکی از آرزوها و افتخارهای زائرانی که به مشهد مقدس سفر می کنند، تناول ذره ای از غذای حضرت رضا(ع) به نیت تبرک و شفاست .